Світ у молитві: у Римі вшанували жертв Голодомору-Геноциду в Україні

Цими днями світ єднається у молитві за безвинних жертв Голодоморів в Україні. У різних країнах люди вшановують пам’ять мільйонів загиблих, згадуючи одну з найтрагічніших сторінок української історії. Протягом десятиліть ця національна трагедія була замовчуваною та недоступною для правдивого вшанування, і лише після відновлення державної незалежності України у 1991 році її масштаби та правда почали відкриватися світові.

20 листопада в Римі відбулася особлива подія пам’яті та духовної солідарності. У найбільшій бароковій церкві Риму, Basilica Sant’Andrea della Valle, за організації Посольства України при Святому Престолі була відслужена Меса, присвячена жертвам Голодомору-Геноциду. Молитовний захід очолив Держсекретар Святого Престолу, Кардинал П’єтро Паролін, якому співслужили представники Апостольського екзархату в Італії на чолі з Єпископом та Адміністратором Екзархату Григорієм Комаром.

У Месі взяли участь священнослужителі Римо-Католицької Церкви та Української Греко-Католицької Церкви з різних регіонів Італії. Свою присутність засвідчили і представники італійської митрополії Константинопольського Патріархату.

Важливою була участь в урочистості Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктора Єленського, який перебував у ці дні з офіційним візитом у Ватикані. Разом з українською громадою та родинами військовополонених він молитовно вшанував пам’ять мільйонів українців, знищених радянським тоталітарним режимом.

Після завершення Меси з промовами виступили Посол України при Святому Престолі Андрій Юраш та заступниця Керівника Офісу Президента України Ірина Верещук. До Риму разом із нею прибули діти та їхні рідні, яких росія незаконно вивезла зі сходу та півдня України, та яких держава повернула додому ціною надзвичайних дипломатичних і гуманітарних зусиль.

Свою солідарність з українським народом також засвідчив чисельний дипломатичний корпус — близько 80 представників із 50 дипломатичних установ при Святому Престолі та Італії. Урочистість очолив Дуаєн дипломатичного корпусу при Святому Престолі, Надзвичайний і Повноважний Посол Кіпру Георгіос Ф. Полідес.

Завершенням вечора стало урочисте відкриття в Базиліці виставки «Молитва за Україну» за участі Народного художника України Володимира Козюка.

Світлини: Посольство України при Святому Престолі

Поділитись:
Категорії
Інші публікації