Спільна боротьба, згуртована допомога та протидія пропаганді

СИЛЬНІ РАЗОМ

Інформаційний захід

Етноспільноти України: спільний опір агресору сьогодні, разом в Україні завтра

Спільна боротьба, згуртована допомога та протидія пропаганді: етноспільноти України акумулювали зусилля для боротьби у війні з агресором

«Ми різні, але ми єдині» – під таким гаслом співдіють усі громадяни України різної етнічної ідентичності. Так було до початку повномасштабної війни, і так лишилося після вторгнення. Ця згуртованість і є запорукою Перемоги України, і саме про неї йшлося на інформаційному заході “Етноспільноти України: спільний опір агресору сьогодні, разом в Україні завтра”, проведеному 22 серпня у просторі Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану. 

Панельна дискусія була поділена на три блоки. 

“Голоси з України до світу” – представники різних етноспільнот України розповіли про міжнародну адвокацію України, про власну боротьбу з окупантом у медійній площині. 

“Голоси з фронту України” – об’єднала представників етнічних ідентичностей України, які нині боронять нашу державу у лавах ЗСУ. 

“Допомога поруч” – мали слово представники етнічних ідентичностей, які зосередилися на гуманітарній роботі.

Організаторами заходу виступили Державна служба з етнополітики та свободи совісті спільно з Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України та Офісу Ради Європи в Україні. 

Олександр ТКАЧЕНКО

Міністр культури та інформаційної політики України

“В перші дні війни представники етноспільнот зібралися разом, аби озвучити свою позицію щодо військової агресії з боку Росії. І це докорінно відрізняє ставлення до етноспільнот у нашій країні від тієї ситуації, яка відбувається із захистом прав етноспільнот у РФ. Я радий, що ми з усіма нашими етноспільнотами стоїмо пліч-о-пліч у цій боротьбі”.

Ольга САЛО

Активістка ініціативи «Штаб порятунку культурної спадщини», заступник директора Національного музею Революції Гідності

“Коли ми думаємо про те, що означає незалежність України, ми маємо на увазі певні засадничі принципи. І ще 100 років тому, коли ми вперше проголошували незалежність, оцей принцип свободи розвитку корінних народів і етноспільнот був одним із засадничих. Через кілька десятиліть саме Українська Повстанська Армія організувала Конференцію поневолених народів. І до нині Україна є гарантом забезпечення свобод і прав усього багатонаціонального українського народу”.

Олена БОГДАН

Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті

“Кожна трагедія відкриває приховані ресурси країни. Вторгнення Росії продемонструвало розвиненість мереж етноспільнот України. Завдяки цим мережам, які етноспільноти мали в Україні, вони змогли швидко мобілізовувати весь доступний ресурс. Це і допомога з інших країн – для тих у кого є країни етнічного споріднення, і допомога міжнародних організацій, з якими етноспільноти співпрацювали до повномасштабного вторгнення. Вторгнення показало, як розвинені мережі людей, які здатні спільно діяти на захист України, своїх сімей, свого дому, своєї свободи, своєї можливості говорити та чути правду”.

Голоси з України до світу

Голоси з України до світу

Тетяна СТАНЄВА:
«Подивись на Україну іншими очима»

Українська болгарка, краєзнавиця, культурна діячка та організаторка масових заходів, режисерка й продюсерка, директорка кінофестивалю «ОКО».

У 2020 р. створила ГО «ОКО – об’єднання креативних особистостей», та Міжнародний етнографічний кінофестиваль ОКО.

Сценаристка та режисерка повнометражного д/ф про с Криничне-Чушмелій «Місце сили». Авторка документального короткого метру «Чамур». Сценаристка та режисерка 12 документальних фільмів «Зникаючі села» для «Суспільне мовлення».

“Я — українська болгарка. Я не знаю, чи мені потрібне життя, якщо у мене не буде моєї України, якщо мого дому не стане. Настільки я асоціюю себе саме із цією країною. Всі етноспільноти назавжди з двома коренями в серці. Вирви з мене один корінь, і я не можу жити. Ми завжди із розполовинчатим серцем”.

Голоси з України до світу

Ніна ПЛЕЧАК:
«Місто Марії, голоси Надазов’я»

Етнічна грекиня (румейка), волонтер, громадський діяч, членкиня Ради Федерації грецьких товариств України, голова ГО «Грецьке товариство «ЕНОТІТА», заступник голови «Спілка греків України в Греції». Членкиня Громадської ради при Державній службі України з етнополітики та свободи совісті.

“Ми, українські греки, які нині перебувають на території Греції, поставили собі задачу інформувати грецьку спільноту про жахіття, які здійснює РФ із громадянами України. Росія десятиліттями фінансувала пропаганду, аби грецький глядач сприймав росіян за друзів. Ми крок за кроком розвіюємо міфи”.

Голоси з України до світу

Володимир ЛЕЙСЛЕ:
«Від етнокультурних проєктів до дипломатії»

Голова Ради німців України. Експерт Українського культурного фонду.

Два фото Німецького дому в Маріуполі до і після повномасштабної війни, розпочатої РФ в Україні, роблять набагато більше роботи у дипломатичній площині, ніж величезні звіти. Побачивши ці фото, люди розуміють, що удари ведуться не тільки по військових об’єктах, як звітує російська пропаганда. На жаль, сьогодні Німецький дім – це візитівка, яка пояснює, що саме війна принесла в Україну. Лобізм України в Німеччині — це наша першочергова справа, тому ми працюємо, щоб допомогти”.

Голоси з України до світу

Світлана ЦЕХ:
«Наша сила — в єдності»

Етнічна німкеня. Член Ради німців України, відповідальна за напрямок «Культура». Керівник Народного Театру німецького танцю «Дойче Квелле», що в перекладі означає «Німецьке джерело».

“Наша сила — в єдності. І я сподіваюся, що усі ми, згуртувавшись, будемо працювати на благо України”.

Голоси з України до світу

Шейх Емад Абу АЛРУБ:
«Розповісти правду ісламському світу»

Президент ГО «Український Центр Діалогу та Комунікацій», член Громадської ради при Державній службі України з етнополітики та свободи совісті, президент Українсько-Арабської ділової Ради.

“Україна — найкращий приклад свободи і толерантності, демократії для світу. Ми маємо прекрасний приклад комунікації між представниками різних релігій та різних етнічних ідентичностей”.

Голоси з фронту України

Голоси з фронту України

Ахтем СЕЙТАБЛАЄВ:
«8 років війни»

Режисер, актор, телеведучий, викладач, громадський діяч, а нині боєць підрозділу ТрО.

“Для мене війна розпочалася ще у лютому 2014 року, коли сталася анексія Криму… Однак які б трагедії не насувалися на нашу країну, ми можемо, бути поруч одне з одним, давати надію й аргументовану віру в те, що ми переможемо, ми разом, нам є чим поділитися один з одним, зі світом, є що захищати, і найголовніше – є заради чого жити”.

Голоси з фронту України

Відаді ІСРАФІЛОВ:
«Разом до Перемоги»

Член правління ГО «Об’єднана Діаспора Азербайджанців України», громадської спілки «Всеукраїнське об’єднання «ми українці». Президент громадської спілки «Асоціація футболу ветеранів-ампутантів України». Голова ГО «Українсько-азербайджанське братерство патріотів та учасників бойових дій». Засновник БО «Міжнародний благодійний фонд «Україна понад усе». Учасник бойових дій з 2015 року.

“Азербайджанці в Україні – це не відокремлена частина азербайджанського народу, а монолітна складова українського суспільства. Тож 24 лютого у нас не було сумнівів щодо вступу в лави ЗСУ”.

Голоси з фронту України

Мурад НАСІРОВ:
«Разом до Перемоги»

Член ГО «Об’єднана Діаспора Азербайджанців України». Військовослужбовець ЗСУ. Заступник керівника ГО «Українсько-азербайджанське братерство патріотів та учасників бойових дій».

“З перших днів війни азербайджанська молодь України акумулювалася, і допомагала як могла: волонтерством, паливом, ліками, медициною. Ця допомога азербайджанців також показала світові, що українці не самі, адже усі етнічні спільноти разом із ними”.

Голоси з фронту України

Шейх Саід ІСМАГІЛОВ:
«Поклик на передову»

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» (до 2022 року). один з мусульманських духовних лідерів України, Президент ВГО «Український центр ісламознавчих досліджень», Голова мусульманської громади «Нур» міста Донецька, член Донецької міської громадської організації «Аль-Амаль». Український вчений-ісламознавець, член Донецького обласного осередку Української асоціації релігієзнавців (УАР), член Правління Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, член Ради церков і релігійних організацій Донецької області, викладач богословських та релігієзнавчих дисциплін Українського ісламського університету (2001—2002), громадський діяч.

“В Україні є свобода самовираження, українська влада не забороняє національні мови й культури. Будь-яка етнічна спільнота, яка буде поважати базові принципи держави України, буде жити щасливо і буде мати можливості для свого національного розвитку”.

Допомога поруч

Допомога поруч

Рабин Яків Дов Блайх:
«Ніколи знову»

Головний рабин Києва та України, президент Об’єднання юдейських релігійних організацій України, член наглядової ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр».

“Мало просто робити заяви, необхідно діяти згуртовано як громади, допомагати один одному. Жоден з нас не має відчувати, що він бореться самотужки”.

Допомога поруч

Анжеліка БЄЛОВА:
«З відкритим серцем»

Засновниця ГО «Об’єднання ромських жінок «Голос Ромні», регіональна координаторка Українського жіночого конгресу у Запорізькому регіоні, спікерка форуму ООН з питань національних меншин у 2018, 2020 та 2022 роках.

Свою правозахисницьку та громадську діяльність розпочала з 19 років, активно виступаючи за дотримання прав людини, рівність та недискримінацію. За 7 років діяльності створила та реалізувала понад 30 соціальних проєктів, спрямованих на розширення прав та можливостей ромів.

Після початку повномасштабної війни команда «Голос Ромні» розпочала надання гуманітарної допомоги для постраждалих від війни та вже надали допомогу понад 3800 особам.

“Я була щаслива у своїй Україні, як і багато інших українців.У нас завжди була свобода слова, демократія — не примарна, не притворна, а справжня. Ми самі обирали владу, самі вирішували, з ким нам йти на шляху до кращої України. Саме тому наші люди голими руками зупиняють танки, а жінки та чоловіки самі йдуть у Збройні Сили України, тому що “руський мір” нам не потрібен. Ми — вільні, незалежні й ніколи не віддамо це. Я пишаюся кожним українцем, який захищає державу, волонтерить, збирає кошти, направляє гуманітарну допомогу до України з Європи. Сьогодні Україна та українці творять історію, історію свободи та незалежності”.

Допомога поруч

Карен АГАДЖЕНЯН:
«Бути волонтерами на сході України»

Член правління ГО «Дніпропетровського обласного товариства вірменської культури ім. Григора Лусоворича». Координатор Координаційного штабу волонтерів Дніпра. Заступник директора Молодіжного центру Дніпра. Автор проєкту Відчуй Дніпро (vidchuy.dp.ua).

З першого ж дня повномасштабної війни веде активну волонтерську діяльність, є координатором одного з найбільших волонтерських штабів країни (понад 1300 волонтерів). Разом з вірменською громадою допомагає ЗСУ.

“Всеукраїнський вірменський рух та Спілка вірменів України зробила велику кількість справ на допомогу ЗСУ. У перші дні повномасштабного вторгнення громада зібралася і чітко визначила: боротиметься, щоб відстояти наші землі. Зокрема протягом усіх цих 6 місяців раз на 3 тижні ми відправляли принаймні 1 фуру з гуманітарною допомогою для військових”.