You are currently viewing Конгрес мусульман України створив платформу спільнодії

Конгрес мусульман України створив платформу спільнодії

  • Категорія запису:Новини

Громадські організації ініціювали створення платформи для спільнодії мусульманських спільнот України ‒ Конгрес мусульман України.

Як повідомляють організатори, ключовими векторами діяльності Конгресу обрані соціальний активізм, наукова, просвітницька та культурна робота.  Це перше всеукраїнське об’єднання для широкого кола організацій, які гуртують мусульман в культурній, науковій та доброчинній діяльності. В основу діяльності Конгресу мусульман України лягли ідеї та принципи Хартії мусульман України, розробленої 2016 року.

Вітаючи учасників установчих зборів Конгресу мусульман України, що відбулися 27 листопада 2021 року в Києві, Голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан відзначила важливість ініціативи й побажала, щоб Конгрес став важливим майданчиком, який створюватиме нові можливості для свободи бути собою з повагою до гідності іншого. Діалог всередині одного віросповідання може бути навіть складнішим, ніж міжрелігійний діалог.

 «Іслам сьогодні представлений різними течіями, поглядами й практиками, тож створення нового простору взаємодії відкриває нові можливості для більшого пізнання одне одного та об’єднання зусиль у добрих справах», ‒ вважає Олена Богдан.

Бажаючи успішної позитивної взаємодії в межах роботи Конгресу мусульман України, очільниця відомства процитувала фрагмент аяту 48 п’ятої сури Корану: «Змагайтеся ж у добрих справах, до Аллаха ви всі повернеться, і звістить Він вам про те, щодо чого були ви незгодні одне з одним!» Разом із ДЕСС у відкритті установчих зборів узяли участь представники дипломатичних установ, духовенства та відомі релігієзнавці України.