Лідер ерзянського народу за квотою української делегації виступив в ООН із закликом посилити тиск на РФ

Інязор (головний старійшина) ерзянського народу Сиресь Боляєнь закликав міжнародну спільноту посилити тиск на Російську Федерацію під час виступу в делегації від України на XX сесії Постійного форуму ООН з питань корінних народів.

У той час, як РФ готує неправдиві доповіді про забезпечення прав національних спільнот та корінних народів в Україні, спонсорує кампанії дезінформації, неправомірно змінює склад населення окупованого Кримського півострова та залякує ескалацією війни, корінні народи в самій РФ перебувають на межі вимирання, а їхній голос приглушений.

За пропозицією та координацією ДЕСС до учасників цьогорічної XX сесії Постійного форуму ООН з питань корінних народів з боку України було включено головного старійшину ерзянського народу Сиреся Боляєня. Він виступив ерзянською мовою з синхронним перекладом англійською. На противагу фасадній політиці РФ щодо захисту корінних народів та їхніх мов, саме Україна надала можливість ерзянській мові пролунати на весь світ та викрити тривожне становище народів ерзя, мокша, удмуртів, марі, чуваші, башкирів і татар.

Інязор у своєму виступі наголосив, що корінним народам РФ дозволені «лише танці в національному вбранні», а той, хто бореться за права свого народу, переслідується за екстремізм чи стає жертвою каральної психіатрії. Він відзначив, що міжнародний тиск на Москву є єдиною вакциною, яка може попередити останню фазу етноциду корінних народів у РФ.

Сиресь Боляєнь (укр. — Олександр Болькін) був інавгурований у 2019 р. та має легітимні повноваження представляти ерзянський народ перед органами державної влади РФ та міжнародною спільнотою, а також виступає голосом інших корінних народів Ідель-Уралу. Трагічно, коли корінні народи змушені покидати рідні землі та можуть вільно говорити лише поза межами дому. Однак, Україна готова бути тим місцем, де свобода й гідність мають голос.

Поділитись:
Категорії
Інші публікації