You are currently viewing Підсумки 2020 і плани 2021: Голова ДЕСС взяла участь у засіданні ВРЦіРО

Підсумки 2020 і плани 2021: Голова ДЕСС взяла участь у засіданні ВРЦіРО

  • Категорія запису:Новини

27 січня Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олена Богдан взяла участь у засіданні Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій (ВРЦіРО) під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Голова відомства поінформувала учасників зустрічі, що з вересня по грудень 2020 року Службою було надано релігійним організаціям 384 адміністративні послуги, що включає послуги реєстрації та погодження канонічної діяльності іноземних громадян в Україні.

Олена Богдан висловила вдячність релігійним спільнотам за їхню участь у проєкті Нової бібліотеки Софії-Мудрості newlib.org.ua – як у наповненні сайту, так і серії семінарів «Джерела мудрості та єдності в розмаїтті». ДЕСС сподівається і надалі сприяти створенню майданчиків для міжконфесійного та міжрелігійного спілкування. «У питаннях як етнополітики, так і релігії, ДЕСС прагне сприяти створенню умов у нашому суспільстві для свободи бути собою з повагою до гідності іншого», ‒ підкреслила очільниця відомства.

Голова ДЕСС запросила членів ВРЦіРО до співпраці в 2021 з низки питань, важливих для релігійних організацій України, зокрема напрацюванні рішень, що сприятимуть зручності, уніфікації та прозорості процедур адміністративних послуг в усіх регіонах України.

Обговорення протидії домашньому насиллю відбулося за участі Посла Канади в Україні Лариси Ґаладзи. Учасники зустрічі висловили вдячність Посольству Канади в Україні за підтримку зусиль релігійних організацій, спрямованих на подолання домашнього насилля.

Серед обговорених тем питання вакцинації, протидії домашньому насиллю, капеланства у пенітенціарних, медичних і військових закладах, стабільність і незалежність надання адміністративних послуг релігійним організаціям в умовах децентралізації та інші.

На цьому ж засіданні члени ВРЦіРО висловили вдячність Головуючому за роботу під час його каденції та відбулася передача головування Предстоятелеві Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішому Святославу.