Україна: релігійний плюралізм і міжрелігійна взаємодія

20 березня відбулася зустріч працівників ДЕСС з відомим вченим, автором численних книг з питань релігії й політики Пітером Мандавілем. Нині старший радник з питань релігії та інклюзивних суспільств Інституту миру Сполучених Штатів Америки (United States Institute of Peace), Пітер Мандавіль має 25-річний досвід роботи в наукових установах, аналітичних центрах і уряді США, де займався питаннями релігії та безпеки.

Під час насиченої дискусії були обговорені питання релігійного розвитку України, міжрелігійної взаємодії, запобігання спробам використати релігію в нашій країні на шкоду громадському порядку, правам і свободам громадян.

У ході дискусії Голова ДЕСС Віктор Єленський окреслив фундаментальні складові українського релігійного ландшафту, а саме – релігійний плюралізм і конкурентність у відносинах між головними акторами конфесійного поля, що не дозволяє жодному з центрів релігійної сили безроздільно домінувати й водночас спричиняється до високого рівня релігійної свободи. Голова ДЕСС наголосив, що Церкви та релігійні організації не лише високо цінують досягнення у сфері релігійної свободи, але й навчилися її захищати від будь-яких зазіхань.

Детально обговорювалися безпекові питання, організація відсічі намаганням відкрити «релігійний фронт» російсько-української війни з боку агресора, а також зусилля, які докладаються релігійними організаціями для досягнення Перемоги над ворогом.

Пітер Мандавіль високо оцінив динаміку співпраці українських церков, унікальну роль Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яка може слугувати взірцем плідної та ефективної взаємодії для багатьох країн Європи.

Поділитись:
Категорії
Інші публікації