You are currently viewing З нагоди Всесвітнього тижня молитов за єдність християн

З нагоди Всесвітнього тижня молитов за єдність християн

  • Категорія запису:Новини

З нагоди Всесвітнього тижня молитов за єдність християн, який щороку відзначають з 18 по 25 січня, Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) звернулася до християн України – мирян і священників – з проханням поділитися власними поглядами щодо єдності та розмаїття християнства.

Запрошуємо до перегляду відео, у якому миряни і священники різних Церков і конфесій поділилися своїми думками про майбутнє єдності та розмаїття християнства.

Ми зумисне не титрували конфесійну чи церковну афіліацію учасників й учасниць, щоб яскравіше показати, як сенси й сподівання християн різних Церков і конфесій можуть дати один потужний і гармонійний акорд. Християни у цьому відео належать до трьох православних Церков, двох католицьких і двох протестантських. Серед них є православна людина без визначеної церковної належності та людина, яка сповідує християнство, не належачи до жодної конфесії.

У передмові до українського перекладу книги «Молитва та єдність християн. Екуменічний заповіт» священика Поля Кутюр’є, Монсеньйор Дідьє Берте зазначає: «Будучи землею взаємопроникнення культур і конфесійного розмаїття, Україна в особливий спосіб приймає виклик молитви та праці задля єдності. Вона також із власного досвіду знає, що екуменічний рух тісно пов’язаний із боротьбою за людську гідність і за мир».

Ця фраза Берте набуває живого свідчення в очах і словах вірян, які висловилися в нашому відео з нагоди Всесвітнього тижня молитов за єдність християн. У цьому відео:

  • Для мене християнство ‒ це насамперед…
  • Як Ви бачите майбутнє єдності та розмаїття християнства? У чому має бути єдність християн? І в чому може бути розмаїття?
  • Я люблю свою Церкву/парафію/громаду, бо…
  • Як християнин/християнка я хочу сказати Україні/світу…

Сердечно запрошуємо до перегляду!