ДЕСС та національний медіарегулятор обговорили актуальні питання співпраці

Сьогодні, 5 квітня, голова Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Віктор Єленський взяв участь у робочій зустрічі з членами Національної ради з питань телебачення і радіомовлення на якій обговорили актуальні питання релігійної сфери та хід роботи щодо розроблення нормативно-правової бази, спрямованої забезпечити належну імплементацію та дієвість Закону про нацменшини (спільноти), який набуває чинності 1 липня, та Закону “Про медіа”, що вже почав діяти 31 березня.

Завершення реформи законодавчої бази щодо національних меншин є однією з семи рекомендацій, яку надала Європейська Комісія у своєму Висновку щодо заявки України на членство в ЄС. Віктор Єленський наголосив, що ДЕСС наразі зосереджена на підготовці нормативно-правових актів, покликаних забезпечити дієвість Закону «Про національні меншини (спільноти) України», який набуває чинності 1 липня цього року. З цією метою розробляється п’ять підзаконних актів, головним з яких є Державна цільова програма «Єдність у розмаїтті». Програмі передує Концепція, проєкт якої був розроблений ДЕСС. Вона пройшла громадське обговорення та консультації у широкому форматі з національними меншинами та корінними народами. 

Під час зустрічі члени Нацради та Голова ДЕСС докладно обговорили й питання навколо Закону «Про медіа», з яким вже починає працювати медіарегулятор. Зокрема, Закон «Про медіа» містить норми щодо недопущення дискримінації в медіасфері за різними ознаками – це стосується і мови ворожнечі за ознаками релігії, національності, громадянства, а також висловлювань, що підбурюють до дискримінації чи утисків до окремих осіб та груп осіб на основі етнічного, походження, громадянства, раси, релігії, вірувань або за іншою ознакою. Тож Нацрада зацікавлена у співпраці з ДЕСС. Експертні висновки фахівців Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті будуть корисними та допомагатимуть медіарегулятору в цьому питанні.

Поділитись:
Категорії
Інші публікації