Етнічні спільноти Приазов’я: дискусія в Приморську (Запорізька область)

17 квітня за участі ДЕСС відбувся одноденний тренінг-дискусія щодо ролі етнічних спільнот Приазов’я в безпеці та розвитку регіону. Захід відбувся в місті Приморськ Запорізької області в межах проєкту «Попередження конфліктів у Південній Україні».

Проєкт реалізує Центр близькосхідних досліджень. Презентацію від ДЕСС представила фахівчиня відділу аналітики та стратегічного планування Вікторія Халанчук.

У минулому Ногайськ, а нині Приморськ, містить донині нерозкриту локальну історію ногайців, скіфського золота й курганів; створює унікальну атмосферу для довірливого спілкування. У тренінгу взяли участь представники спільнот болгар, греків і кримських татар, інші зацікавлені в питаннях міжетнічної взаємодії в Україні, зокрема й представники місцевої влади.

За підсумками обговорення учасники відзначили вагомість меморативної політики для спільнот регіону. Повернення до локального, відновлення історичної пам’яті, рефлексія про історичні травми та відчуття цінності земель, на яких проживають спільноти, важливі для кристалізації етнічної та формування громадянської ідентичності.

Цього року Україна відзначає 30-ліття незалежності. Важливо, щоб етнічні спільноти, чиї історії упродовж століть переписували разом зі зміною кордонів імперій, здобули й осмислили свою самобутню ідентичність і місце в історії незалежної України.

ДЕСС висловлює вдячність Центру близькосхідних досліджень за співпрацю.

Поділитись:
Категорії
Інші публікації