«Ми відчуваємо ваш біль» — керівники Всесвітньої Ради Церков молилися на місці масових поховань мирних жителів Бучі

В Україні перебуває делегація Всесвітньої Ради Церков, яка сьогодні разом з представниками Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій відвідала храм святого апостола Андрія Первозваного в Бучі, на території якого знаходиться місце масового поховання безневинно вбитих російськими нелюдами мирних жителів. Настоятель храму, отець Андрій розповів делегації про страшні події, свідком яких він був: вбивства мирних людей на вулицях, поховання місцевих жителів, які загинули під час окупації, про неможливість ховати на цвинтарях, про ексгумацію та масові поховання невпізнаних тіл.

Буча стала відома всьому світові шокуючими і трагічними подробицями російської окупації через які довелося пройти місцевим жителям.

“Поруч від мого дому, – згадує отець Андрій, – розстріляли сім’ю. Це була родина, що переїхала свого часу з Донбасу у 2014 році, тікали від війни, тут оселилася, купили будинок, працювали. На нещастя, тоді вони натрапили на окупантів. І хоча на автівці було написано, що тут є діти, убивць це не зупинило… Морг був вщент заповнений, невпізнані тіла лежали на вулицях, ми не мали можливості похоронити людей на кладовищі, воно знаходиться за містом, у полі, під постійним обстрілом. То ж вирішили біля нашого храму поховати усіх у братській могилі. Бо це по-християнськи, ми не кидаємо і не спалюємо тіла, як наші вороги”.

Біля пам’ятника над піщаним кар’єром, який у березні 2022 року служив братською могилою, місці, яке стало символом трагедії та нескореності українців представники Всесвітньої Ради Церков здійснили коротку молитву. Також делегація оглянула розташовану у храмі фотовиставку про звірства росіян у Бучі. Гостей шокувало побачене, вони були одностайними у тому, що це злочини проти людяності.

“Це не потрібна і не справедлива війна і ми докладемо всіх зусиль для встановлення справедливого миру для України. Якою б не була мета цієї війни, ми бачимо наскільки є тяжкими її наслідки. Ми відчуваємо ваш біль і співчуваємо. У ці складні часи нехай Господь вас благословить”, – сказав Генеральний секретар Всесвітньої Ради Церков доктор Джері Піллей.

У храмі відбулася молитва представників Всесвітньої Ради Церков та Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій за справедливий мир в Україні.

Після цього відбулася зустріч голови ДЕСС Віктора Єленського з Генеральним секретарем Всесвітньої Ради Церков доктором Джері Піллеєм, модератором Центрального Комітету ВРЦ єпископом Гайнріком Бедфорд-Стромом та віцемодератором Центрального Комітету ВРЦ архієпископом Вікеном Айказіаном. Обговорювалися питання державно-церковних відносин, міжправославного діалогу,  членства Церков України у Всесвітній Раді Церков,  можливості сприяння Всесвітньої ради Церков.  Віктор Єленський особливо зупинився на роз’яснення державної політики у сфері свободи совісті, нейтралізації спроб росії зловживати і маніпулювати релігійними почуттями, важливості поширення у світі правдивої інформації про російсько-українську війну, про злочини російських окупантів.

Поділитись:
Категорії
Інші публікації