На заході в Литві були обговорені питання допомоги українським біженцям у країнах Європи

10-11 травня 2023 року головний спеціаліст відділу аналітики та стратегічного планування ДЕСС Михайло Ліварюк взяв участь у регіональному мережевому семінарі «Біженці з України та стан міжетнічних відносин у приймаючих країнах: як державні органи можуть сприяти стійкості, згуртованості та інтеграції», який відбувався у м. Вільнюс (Литовська Республіка). Окрім представників України, участь в заході взяли представники органів державної влади з Литви, Латвії, Естонії та Молдови. Семінар організовано Департаментом з питань національних меншин при Уряді Литовської Республіки за підтримки Офісу Верховного комісара ОБСЄ з питань національних меншин. 

Учасники обговорили низку актуальних питань, пов’язаних із наданням підтримки українським біженцям та забезпеченням соціальної стійкості у суспільствах відповідних держав, зокрема наявні результати у підтримці українських біженців, поточні виклики при формулюванні середньострокових публічних політик підтримки українців, особливості інтеграції українців у сфері освіти, недискримінації, культурної та соціальної інклюзії. 

Під час засідання представник України поінформував присутніх щодо актуальних викликів у сфері етнополітики, спричинених збройною агресією росії проти України, та висловив переконання щодо необхідності поглиблення міждержавного діалогу, зокрема у питаннях забезпечення освітніх та культурних прав українських біженців. Окрім цього, присутнім учасникам було висловлено вдячність за значний обсяг підтримки, який надали українським біженцям державні інституції та суспільства Литви, Латвії, Естонії та Молдови. 

Поділитись:
Категорії
Інші публікації