You are currently viewing У День військового капелана видано перші мандати

У День військового капелана видано перші мандати

  • Категорія запису:Новини

25 жовтня в Україні відзначили День військового капелана. У ДЕСС видано перші 83 мандати на право здійснення військової капеланської діяльності.

25 жовтня в Україні відзначили День військового капелана – вперше в умовах героїчного захисту нашої країни від повномасштабної атаки рф. Наші щирі вітання з цим особливим днем!

Цьогоріч в Україні військові капелани набувають офіційних посад, визначених новим законодавством. Саме сьогодні в ДЕСС видали перші 83 мандати на право здійснення військової капеланської діяльності.

Дякуємо за співпрацю Синодальному управлінню військового духовенства ПЦУ: владиці Іоану, отцю Костянтину й отцю Олексію, які завчасно подали офіційні документи і завдяки цьому було можливо видати перші мандати вже 25 жовтня – у День військового капелана.

Капелани разом з воїнами скрізь, зокрема й у найнебезпечніших ситуаціях. Однак, згідно зі стандартами НАТО, вони не мають права використовувати зброю. І саме такий підхід був схвалений і в Україні. Згідно зі Законом України «Про Службу військового капеланства», видача зброї та боєприпасів військовим капеланам заборонена.

Діяльність капелана особлива й надскладна: капелан має вміти надати підтримку людині незалежно від того, які її релігійні погляди. Тобто капелан працює з усіма воїнами, а не лише з одновірцями.

Понад те, у статті 5 Закону України «Про Службу військово капеланства» серед основних принципів діяльності Служби зазначено:

  • рівність представників усіх віросповідань;
  • рівність військових капеланів незалежно від їх приналежності до релігійної організації;
  • толерантне ставлення військових капеланів до представників інших релігійних організацій.

Капеланство в сучасному вільному світі – це особливий досвід єдності в розмаїтті. Це досвід бути разом і підтримувати одне одного, навіть якщо ви різної віри та молитеся по-різному. Це вміння розуміти, любити, надихати. 

Дякуємо та бажаємо плідного служіння!