Україна взяла участь у засіданні Комітету європейських експертів з питань ромів та мандрівників (ADI-ROM)

11-12 травня 2023 року заступник голови ДЕСС Ігор Лоссовський взяв участь у 7-му пленарному засіданні Комітету європейських експертів з питань ромів та мандрівників (ADI-ROM) в рамках Керівного комітету Ради Європи з питань анти-дискримінації, різноманітності та інклюзії, яке відбулося в приміщенні Палацу Європи в м.Страсбурзі (Франція), де розташована штаб-квартира Ради Європи. Членами згаданого комітету є представники 26 держав-членів Ради Європи, в яких традиційно проживають  численні громади ромської національної меншини. 

В ході засідання розглядалися найбільш важливі питання стану ромських громад, зокрема: пов’язані з життєдіяльністю, розвитком культури та соціальних процесів, захистом прав та інтересів, проблемними питаннями ромських громад в країнах Європи.

Зазначена проблематика вже кілька десятків років перебуває в центрі уваги Ради Європи та її країн-членів, в тому числі й України, де проживає численна ромська громада, яка в сьогоднішні трагічні часи російсько-української війни зіткнулася з новими викликами.

Роми під ударами російського агресора стали чи не найбільш вразливою національною меншиною України. Значна кількість ромів вимушена була залишити місця свого проживання в східних та південних регіонах України, які окуповані російською федерацією після повномасштабного військового вторгнення 24 лютого 2022 року. Велика їх кількість набула статусу біженців в країнах Європи чи внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в західних та центральних регіонах України.

Під час засідання експертного комітету ADI-ROM заступник голови ДЕСС Ігор Лоссовський поінформував учасників про актуальний стан ромської національної меншини України, привернув увагу до проблем та викликів, з якими стикаються сьогодні українські роми внаслідок російської агресії, а також про заходи, які вживаються урядом України для розв’язання наявних проблем та полегшення стану найбільш вразливих прошарків ромського суспільства (жінок та дітей) в нашій країні в умовах війни та вимушеної міграції, пов’язаної з наслідками російського неспровокованого вторгнення та окупації українських земель.

Поділитись:
Категорії
Інші публікації