Заява грецьких активістів

Інформацію про виступ фольклорного ансамблю «Сартанські самоцвіти» на московських сценах, поширену агітпропом країни-агресора, спрямовано на те, щоб переконати світ у щасливому сьогоденні греків України на анексованих ворогом територіях.

Проте для подібних висновків немає жодних підстав.

Територію компактного проживання значною мірою окуповано ворогом, зруйновано Маріуполь, загинули люди, що були носіями румейської та урумської мов, знищено музеї, архіви, заклади освіти й культури, єдиний представник меншини – Федерація грецьких товариств України працює в екзилі, багато надазовських греків в статусі біженців розпорошено по світах.

Ми не можемо послатися на офіційну інформацію про масштаби руйнувань, кількість загиблих, знищення шкіл і культурних центрів, але все опубліковане в соціальних мережах і засобах масової інформації свідчить про знищення Маріуполя і навколишніх грецьких сіл, загибель українських громадян і моральний терор – трагедію надазовських греків – громадян України.

За таких умов будь-які події, що не є наслідком свідомого вибору або волевиявлення, мають розглядатися як порушення прав людини, результат морального тиску і примусу агресора. Вину людей, що свідомо стали колаборантами, має визначити суд, який безумовно відбудеться після перемоги й визволення окупованих територій України. До того наш обов’язок підтримувати українських громадян на окупованих територіях, підтримувати в них віру у Перемогу і переконувати їх у нашому співчутті й розумінні складности ситуації, в якій вони опинилися внаслідок ворожої агресії.

Вважаємо необхідним підкреслити, що Федерація грецьких товариств України є однією з найбільших і найавторитетніших громадських організацій національних меншин України і єдиним законним представником грецької меншини країни. За роки війни вона послідовно дотримувалася державницької позиції, надавала, за підтримки міжнародних організацій, суттєву допомогу не лише всім жителям територій, що постраждали від війни, а й Збройним силам України.

Жодні новостворені окупантами та їхніми посібниками організації, що нібито представляють греків, не є легітимними і ніколи не будуть визнані міжнародним грецьким співтовариством.

Ми, активісти грецького руху, висловлюємо консолідовану позицію греків України і засвідчуємо її своїми підписами:

Олександра Проценко-Пічаджі, голова Федерації грецьких товариств України;
Надія Чапні, голова Маріупольського товариства греків;
Анна Гедьо, докторка історичних наук, професорка Київського університету імені Б. Грінченка;
Тетяна Хорунжа, історикиня, редакторка газети «Форум націй»;
Андрій Савенко, кандидат філологічних наук, директор Центру елліністичних студій та грецької культури імені Андрія Білецького, Національний університет імені Т. Шевченка;
Олексій Ліпіріді, військовослужбовець;
Микола Ахбаш, мовний активіст, поет, перекладач;
Максим Ялі, кандидат політичних наук, науковий співробітник Інституту всесвітньої історії НАН України»;
Маргарита Араджионі, історикиня, науковий співробітник Інституту сходознавства імені А. Кримського;
Антон Саввіді, член Київського грецького братства «Енотіта»
Тетяна Мітакі, мисткиня;
Тетяна Ліпіріді; Ірина Інатова, Світлана Плечак, Ольга Цупрікова, Ніна Паскал, Марина Акрітова, Тетяна Любченко; Надія Халілова; Марина Мудрик; Поліна Хараман; Наталя Мараховська; Людмила Думас; Олена Петрова; Тетяна Бікмамбетова-Зерва; Ірина Довгополова; Микола Макмак; Світлана Кирприч; Андрій Москаленко; Олександра Янієва; Кіра Каурінкоскі; Тіна Артюх; Анна Вітвер; Ганна Іванова; Анастасія Остапчук; Юлія Чеграхчі; Світлана Малич; Георгій Шамлі; Ярослава Скиба; Сергій Соломка; Ілона-Олена Мельник; Наталя Янієва; Наталя Кнапік; Кіра Тосхопаран; Ліна Тесленко; Тетяна Вервищенко; Тетяна Ромащенко; Андрій Мальцев; Костянтин Чапні; Марина Писаренко; Дмитро Папазов; Олена Данно (Чорноштан); Володимир Ястремський; Аля Якутова; Світлана Нікітіна; Олівія Палладіна; Лідія Десятнюк; Світлана Романова; Віра Максименко; Анастасія Гудима; Іоанніс Феофілактідіс; Афанасіос Стаматіс; Олексій Греков; Тетяна Кратко; Денис Захаров; Сергій Харалампідіс; Марина Маглевана; Лана Назар’єва; Ірина Демченко; Яна Гончар.

Поділитись:
Категорії
Інші публікації