День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни

Сьогодні – 14 травня – Україна вдруге відзначає День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. В Україні та по всій Європі люди намагалися чинити опір одному з найстрашніших нацистських злочинів – Голокосту. 

Ризикуючи власним життям і часто життям своїх родин, рятували приречених на смерть. Таких людей ізраїльський Національний музей Катастрофи та Героїзму “Яд Вашем” називає Праведниками народів світу, і серед них уже понад 2,6 тисячі українців. Водночас дуже багато рятівників досі залишаються невідомими. 

Глибока шана всім героям – знаним і незнаним, з минулого та сьогодення, хто мали силу духу чинити опір злочинам і рятувати тих, хто поруч. Ми пам’ятаємо!

Національний музей історії України у Другій Світовій війні запрошує долучатися до проєкту «Українці-рятівники: марафон історій»: всіх, хто має світлини або будь-яку іншу інформацію, яка допоможе зберегти пам’ять.

Запрошуємо до перегляду відеоматеріалів проєкту «Українці-рятівники: марафон історій» Національного музею історії України у Другій Світовій війні.

Під захистом Церкви: під час нацистської окупації сотні євреїв знайшли прихисток та порятунок у стінах храмів і монастирів Української греко-католицької церкви.

Баптисти: як громада баптистів Рівненщині рятувала євреїв. Дивитися також англійською.

Покров добра: родина православного священика, рятуючи єврейську дівчинку, пройшла шлях, на якому довелося вдатися до інсценувань, втечі та навіть отримати пропозицію про вбивство. Такі випробування випали на долю Ігнатія Грогуля та його дружини Варвари з Рівненщини. Дивитися також англійською

Інші відеоматеріали проєкту.

Поділитись: