26 червня — День кримськотатарського прапора

Вітаємо кримськотатарський народ України з Днем кримськотатарського прапору! Щорічно його відзначають 26 червня.

Запрошуємо взяти участь у конкурсі аматорського відео «Мій Крим», що його проводить Кримськотатарський Ресурсний Центр. Для участі в конкурсі потрібно зняти відео, у якому крізь призму власних емоцій і досвіду передано атмосферу, дух, традиції, культуру, особливості Криму та його значення для українського суспільства й автора особисто. Відео можна надіслати КРЦ до 21 липня.

«Сьогодні кримськотатарський прапор втілює для всіх нас дуже багато сенсів – це дух нескореності та прагнення бути вільними на своїй рідній землі; це дух відродження після жорстоких спроб знищення, здійснених репресивним радянським режимом; це дух надії та сміливих кроків на захист справедливості, свободи та рідного дому», ‒ зазначила Голова ДЕСС Олена Богдан під час спільної пресконференції з Кримськотатарським ресурсним центром та Меджлісом кримськотатарського народу в агентстві Укрінформ.

«Наша служба здійснює моніторинг ситуації на окупованих територіях з питань релігії та прав етнічних спільнот. І ми бачимо, що фактично на сьогодні в мечетях Криму дозволені тільки погоджені проповіді», ‒ зауважила очільниця ДЕСС.

Урядовиця підкреслила, що на вільній від окупантів території України кожен релігійний лідер, кожен вірянин може у рідній оселі, у храмі, у мечеті сказати те, що вважає за потрібне. В окупованому Криму є дуже сумний вибір – або ти співпрацюєш з окупаційною владою і ніколи їй не заперечуєш, або ти будеш ув’язненим, закатованим.

Зображення: плакат із серії тематичних плакатів, розроблених активістами міжнародного руху за деокупацію Криму і солідарність з кримськотатарським народом #LIBERATECRIMEA у співпраці з українським художником Андрієм Єрмоленком.

Поділитись: