Вітаємо з Днем української писемності та мови і Всеукраїнським днем працівників культури та майстрів народного мистецтва

Сьогодні, у день вшанування української писемності та мови, вклоняємося Слову – його красі, могутності, багатству, силі. За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Завдяки збереженню мови Україна вистояла на важкому шляху становлення сильної незалежної держави. Кілька століть нас привчали до думки про «вторинність» української мови. Але вона передавалася з вуст в уста попри всі ворожі щодо неї накази, укази та циркуляри. Століттями вона захищає національні цінності, протистоїть ворожій пропаганді.

В цей день, 9 листопада, разом з Днем української писемності та мови вшановують працівників культури та майстрів народного мистецтва. І це знаково, адже наша національна культура, що має давнє коріння та неповторні цінності, формувалася на кращих зразках рідної мови. Українська культура є автентичною, повноцінною, цілісною – це наша історична пам’ять, наш оберіг і наша єднісь.

Загарбницька війна росії проти України і є боротьбою за нашу культуру. Це війна за українську самобутність.  Сьогодні окрім військового фронту, Україна виборює свободу ще й на фронті інформаційному та культурному. 

Бажаємо митцям впевнено тримати мистецький стрій, підтверджуючи, що ми не лише сильна, а й талановита непереможна нація! 

Поділитись: