Щиро вітаємо мусульман України зі святом Курбан-Байрам!

Сьогодні, в день завершення Хаджу (паломництва до Мекки), мусульмани всього світу починають святкувати Курбан-Байрам (Ід аль-Адха) – це останнє свято року за мусульманським місячним календарем, свято віри, жертовності та відданості Всевишньому Аллагові.

Щороку на Курбан-Байрам у мусульман прийнято розділяти між родичами, друзями та нужденними людьми м’ясо закланного баранця, на згадку про історію з життя Ібрагима (Аврагама), який був готовий довести відданість Богові через жертвоприношення свого сина. Через янгола Бог зупинив Ібрагіма та вказав на баранця, якого й було принесено у жертву.

У цій стародавній історії безліч сенсів ‒ про жертовність, відданість, про цінність людського життя, про неочікуваний вихід з ситуації, що начебто мала завершитися неминучою трагедією. У цей надзвичайно тяжкий та жорстокий для України час, сенси Свята жертвоприношення допомагають не втратити надію та віру у вищу милість.

Свято Курбан Байрам – це символ об’єднання вірян незалежно від національності та соціального становища, символ милосердя, доброчинства та любові до ближнього. Сьогодні Україна бореться за свою незалежність, свободу й територіальну цілісність, у цій боротьбі мусульмани України демонструють патріотизм, громадянську згоду, незламність духу. 

Захищаймо наш спільний дім!

Хай Господь прийме щирі молитви й благословить мусульман України!

Хай буде благословенним ваше свято!

Поділитись: