Сьогодні, 27 січня, світ згадує трагічні події минулого: Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

«Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших етнічностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…» (Резолюція Генеральної Асамблеї ООН «Пам’ять про Голокост» від 1 листопада 2005)

Голокост – це тотальний та систематичний геноцид, ініційований нацистським режимом. Найбільше він торкнувся людей єврейської ідентичності, але водночас охопив й інші етнічні та соціальні групи. 

Пам’ять про такі події допомагає людству об’єднати зусилля для того, щоб нічого подібного не трапилося знову. 01 листопада 2005 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію «Пам’ять про Голокост», у якій 27 січня проголошено Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. У ній зазначено, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших етнічностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». 

Дату 27 січня обрано Днем пам’яті жертв Голокосту, оскільки саме в цей день,  у 1945 році, солдати 60-ї армії 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау, що був розташований на території сучасної Польщі. Цей табір став у сучасному світі одним із символів нацистських злочинів.

Оголосивши 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту, Генеральна Асамблея ООН закликала також країни-учасниці зробити все можливе, щоб наступні покоління зберегли пам’ять про Катастрофу та запобігли в майбутньому актам геноциду. 

Україна приєдналася до цього документу та з 2012 року вшановує пам’ять про жертв Катастрофи разом зі всім світом на державному рівні. Світла пам’ять загиблим, глибока вдячність усім, хто виборювали мир і свободу.

Поділитись: