Єдині в розмаїтті: 1 листопада – особливий день в історії ЄС

29 років тому – 1 листопада 1993 – набув чинності Договір про Європейський Союз. Можна полемізувати, котру з важливих дат вважати Днем народження ЄС, але всі погодяться з тим, що це знакова дата в історії Європи! Перша версія Договору знана як Маастрихтський договір. Згодом були оновлені редакції: Амстердамський договір 1997 року, Ніццький 2001 року та Лісабонський 2007 року.

У християнстві західної традиції 1 листопада також є особливою датою – Днем усіх святих.

З 2000 року гасло ЄС ‒ «Єдині в розмаїтті» (United in diversity). На сайті ЄС можна побачити це гасло мовами кожної з країн-членів. І ми сподіваємося одного дня побачити в цьому переліку і українську.

Як зазначено на офіційному сайті ЄС, це гасло символізує, що європейці об’єдналися у формі ЄС з метою миру та процвітання, збагачені багатьма різними культурами, традиціями та мовами континенту.

Коли ДЕСС розпочала свою роботу у 2020 році, ми визначили свою місію так:

сприяти розвитку відкритості, відповідальності, доброзичливості та єдності в розмаїтті українського суспільства.

Відтоді наша місія та цінності залишалися незмінними. Як і 2020 року, сьогодні серед цінностей і принципів роботи ДЕСС на нашому сайті зазначено:

Єдність у розмаїтті

… Усі релігійні спільноти об’єднує прагнення духовного розвитку людини і любов. Усі релігійні та етнічні спільноти об’єднує те, що наш дім ‒ Україна. Працюємо над тим, щоб розвивати та берегти єдність релігійних та етнічних спільнот України. Усіх людей нашої планети об’єднує прагнення щастя, свободи, справедливості та гідності: ці прагнення об’єднують Україну з усім демократичним світом.

Поділитись: