Всесвітній тиждень міжрелігійної гармонії

3 лютого о 15:30 відбудеться пресконференція на тему: «Всесвітній тиждень міжрелігійної гармонії» (Зала 2).

Організатори: Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС), Українська Асоціація Релігієзнавців (УАР), Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, Всеукраїнська Рада Релігійних Об’єднань (ВРРО).

Учасники: В’ячеслав Горшков – координатор співпраці з релігійними спільнотами ДЕСС; Людмила Филипович – віцепрезидент Української Асоціації Релігієзнавців (УАР), д. філос. н., проф.; Олександр Саган – керівник відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, д. філос. н., проф.; Ігор Козловський – вчений-релігієзнавець, старший науковий співробітник відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, керівник Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, к.і.н.; Алла Баранова – представниця релігійної організації “Національні Духовні Збори Бахаї України”; єпископ Сергій (Вутянов) – ексголовуючий у Всеукраїнській Раді Релігійних Об’єднань (ВРРО), представник Апостольської Православної Церкви в Україні, модератор; Олександр Духовний – Головний Рабин України та Києва Громад Прогресивного Іудаїзму України; Веніамін Євченко – помічник Рабина; Саїд Ісмагілов – Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх; Миролюб Овчаренко – представник «Об’єднання синів і дочок України “Рідної Української Національної Віри”»; Олександр Пліс – ректор Київської духовної академії центру громад свідомості Крішни; Сергій Триліс – Голова громади «Всеукраїнський Буддистський Центр «Махасанґха Ніппондзан Мьоходзі»; Сергій Філоненко – буддистський чернець.

Коротко. З нагоди Всесвітнього тижня міжрелігійної гармонії буде обговорено низку актуальних питань сучасного стану міжрелігійних і міжконфесійних відносин в Україні.

Довідково. В Україні здавна поряд мешкають представники багатьох релігій і конфесій. У нашій державі близько 37 тисяч релігійних організацій понад ста різних релігійних течій. Тому важливим для суспільства є налагодження діалогу культур та релігій, втілення спільних соціальних проєктів, виважена державна політика у підтримці просвітницької, науково-дослідницької діяльності та впровадженні освітніх програм з метою отримання якісної наукової інформації і створення в суспільстві атмосфери плідної співпраці у взаємоповазі до світоглядних відмінностей один одного. ДЕСС, УАР, Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАНУ, ВРРО вже вкотре підтримують відзначення в Україні Всесвітнього тижня міжрелігійної гармонії. За впровадження принципів взаєморозуміння між релігіями та активну участь у міжконфесійному житті король Йорданії відзначив ВРРО ІІІ конкурсною премією різноманіття заходів Тижня-2020 в Україні. У 2022 році в Україні, як і в багатьох країнах світу, відбуваються заходи з нагоди Всесвітнього тижня міжрелігійної гармонії. У зв’язку із карантинними заходами у різних країнах світу переважна більшість подій Тижня відбуватимуться онлайн: з ними можна ознайомитися на сторінці https://worldinterfaithharmonyweek.com/event-calendar. Проведення Всесвітнього тижня міжрелігійної гармонії (World Interfaith Harmony Week) базується на Резолюції Генеральної Асамблеї ООН — A/65/PV.34 про всесвітній тиждень гармонійних міжрелігійних взаємин. ООН закликала всі держави підтримувати на засадах любові до Всевишнього і любові до ближнього упродовж цього тижня поширення ідей міжрелігійної та міжконфесійної гармонії та доброї волі в церквах, мечетях, синагогах, храмах та інших молитовних будинках в усьому світі. Пропозиція про доцільність визначення окремого проміжку часу задля необхідності актуалізації процесів міжрелігійної та міжконфесійної гармонізації надійшла від короля Йорданії Абдулли II та головного радника короля з питань релігії та культури принца Газі бин Мухаммада. Її одностайно підтримала Генеральна Асамблея ООН на 34-му засіданні 20 жовтня 2010 р.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов’язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Відповідно до Постанови МОЗ №-18 від 19 жовтня 2021 року присутність на заході лише за наявності в усіх його учасників Covid-cертифікату або негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) та обов`язкової наявності засобів індивідуального захисту (захисних масок, респіраторів) за дотримання соціальної дистанції 1,5 м.

Відео:

Адреса «Укрінформу»: вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. «Театральна»)

Контактний телефон Прес-центру: (044)  299-03-32

Поділитись: