З Ханукою!

Сьогодні в євреїв, а також корінного народу України кримчаків, які сповідують юдаїзм, із заходом сонця починається традиційне свято Ханука, відоме також як «Свято восьми свічок» або «Свято вогнів», під час якого згадується про звільнення та очищення Єрусалимського храму від завойовників і відновлення служби в ньому, що відбулося у 165 році до нашої ери. Переказ свідчить, що піднявшись на Храмову гору, євреї знайшли в Храмі олію для лампад, достатню для підтримання вогню лише протягом одного дня. Однак, дивним чином вогонь у золотій менорі горів цілих вісім днів, протягом яких вдалося приготувати нові запаси олії. Так було наново освячено Храм. На згадку про цю подію, яка відбулася з єврейським народом понад 2000 років тому, щовечора запалюють свічки: одну – першого дня свята, дві – другого, три – третього і так далі, до восьми, як символ перемоги світла над пітьмою, добра над злом та несправедливістю.

Дату Свята визначають за традиційним єврейським календарем. Цього року Ханука розпочинається ввечері 18 грудня і закінчується 26 грудня.

У ці дні ми вкотре переконуємося: ніщо не здатне побороти бажання народу жити вільно, зберігаючи духовну і національну самобутність. Свято вчить людей ніколи не впадати у відчай. Єврейська мудрість говорить: «Трохи світла достатньо для того, щоб розсіяти велику темряву».

Нехай світло Хануки принесе в кожен дім мир і щастя, сповнить кожного вірою в свої сили, надасть впевненості подолати виклики та випробовування, що постали перед нашою країною – Україною.

!חג חנוכה שמח

Поділитись: