Хто коли святкує Різдво?

Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) сердечно вітає з Різдвом усіх, хто святкує сьогодні! Незалежно від дати святкування, це свято символізує надію для людей у найрізноманітніших країнах світу! Нехай світла радість цього свята надихає на нові обрії духовного розвитку, на дружбу й порозуміння, нехай любов і гармонія наповнюють серця та світ!

Хто святкує 25 грудня?

25 грудня Різдво святкують близько 2 мільярдів християн у різних куточках світу: Римо-Католицька Церква (понад мільярд вірян), інші католицькі Церкви західного обряду, переважна більшість католицьких Церков східного обряду та переважна більшість протестантських Церков (близько мільярда вірян), а також багато православних Церков.

За якими календарями святкують 25 грудня і 7 січня?

25 грудня Різдво відзначають за григоріанським та новоюліанським календарем, а 7 січня ‒ за юліанським календарем.

Коли святкують православні?

Із 15-ти Церков Вселенського православ’я сьогодні святкують Різдво Христове 9 Церков:

✅ Константинопольська

✅ Албанська

✅ Александрійська

✅ Антіохійська

✅ Болгарська

✅ Елладська (Грецька)

✅ Кіпрська

✅ Румунська

✅ Чеських земель і Словаччини

Згадані вище православні Церкви святкують Різдво 25 грудня за новоюліанським календарем, який зараз збігається з григоріанським (з часом дати новоюіланського та григоріанського календарів розійдуться, але вони збігатимуться ще століттями – аж до 2800 року).

6 із 15 Церков Вселенського православ’я святкуватимуть Різдво Христове 7 січня (за юліанським календарем):

✅ Українська

✅ Грузинська

✅ Єрусалимська

✅ Польська

✅ Російська

✅ Сербська

Монастирі Гори Афон також святкуватимуть 7 січня за юліанським календарем.

Підсумки

Римо-Католицька Церква, інші католицькі Церкви західного обряду, переважна більшість католицьких Церков східного обряду та переважна більшість протестантських Церков відзначають Різдво за григоріанським календарем (25 грудня).

Українська Греко-Католицька Церква та кілька інших католицьких Церков східного обряду святкують Різдво за юліанським календарем (7 січня).

Таким чином, не відповідає дійсності, коли говорять про православне Різдво 7 січня та католицьке 25 грудня. Адже низка православних Церков відзначають це світле свято 25 грудня, а деякі католицькі – 7 січня.

Також не є цілком точним говорити про Різдво західного обряду 25 грудня та східного 7 січня: хоча католицькі Церкви західного обряду відзначають Різдво саме 25 грудня, низка Церков східного обряду (як католицьких, так і православних) також відзначають Різдво 25 грудня.

Світлого свята!

Поділитись:
Категорії
Інші публікації