Другий тур міжнародного етнографічного кінофестивалю «”ОКО” Подорожує»: «Україна. Хроніка болю та надій»

Жодна зовнішня агресія не зупинить спілкування українців один з одним та зі світом, а нашу взаємопідтримку та солідарність зробить тільки сильнішою та яскравішою! 

Міжнародний етнографічний кінофестиваль «ОКО», який передає серцебиття малих та великих народів, спільнот, мешканців сіл та міст України 25, 26 та 27 листопада зі спеціальними показами відвідає столицю Болгарії Софію, щоб розповісти про больові точки історії України: про Голодомор і Чорнобиль, про війну з 2014 і вже про повномасштабну з 24 лютого (хроніки Бучі). Про нашу історію і майбутнє. Про наші надії та мрії.

Вперше кінофестиваль «ОКО» включив до програми ігрову стрічку — «Сторожова застава», яку можна буде переглянути в перший день показів, 25 листопада. А 26 листопада, в День пам’яті жертв Голодомору в Україні, коли всі українці по всьому світу, запалять свічки пам’яті, «ОКО» «запалить» екрани аби вшанувати невинно загиблих показом фільму, тих, хто помер через жорстокість тоталітарного режиму та геноцид. Про цю національну трагедію глядачі дізнаються з документального фільму «Живі». У програмі кінофестивалю демонстрацією фільму «Зірка полину», буде згадано українську катастрофу світового масштабу — Чорнобиль. А в останній день, 27 листопада, покажуть задокументовану правду про війну в Україні.

«Ми вам її покажемо у стрічці. А ви відкрийте очі. Вам боляче дивитись, а ми у цьому живемо. Це потрібно знати. Озброєні правдою, ви вже очей не ховатимете.  Болгарії потрібна правда, — говорить директорка кінофестивалю Тетяна Станєва. — Я, як українська болгарка, до Болгарії, моєї прабатьківщини, маю особливі сентименти. В команді кінофестивалю  нас ще декілька бесарабських болгар, які однаково вболівають за долю двох країн — Болгарії та України, які мають спільні історичні перетинання та зв’язки, одним з яких є ми — українські болгари. Ми щиро радіємо, що найперший спецпоказ за кордоном відбувся саме в столиці Болгарії в травні цього року. Знаково і не випадково. Перший спецпоказ мав назву: “Подивись на Україну іншими очима”. Ми хотіли показати глибину та різноманіття культури України. Цього разу ми хочемо показати біль і надії нашої країни. Ми все також, вже традиційно, запрошуємо наших друзів і братів болгар: приходьте поговорити! Обійнятись, підтримати один одного, побачити й прозріти, почути й зрозуміти істину та надати правді потужний голос». 

Дивіться оголену правду в програмі другого туру «”ОКО” Подорожує»: «Україна. Хроніка болю та надій». Покази відбудуться у Будинку кіно «Софія».

Щиро дякуємо за важливе партнерство «ОКО» та Тетяні Станєвій. Цінуємо ваше прагнення сприяти пізнанню культурного розмаїття України та світу, створення унікальних майданчиків діалогу.

Запрошуємо завітати на сайт кінофестивалю «ОКО», щоб дізнатися більше про цю унікальну подію, зокрема побачити програму фестивалю та спеціальних показів. 

Поділитись:
Категорії
Інші публікації