9 серпня світ відзначає Міжнародний день корінних народів світу

1994 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, якою 9 серпня визначено Міжнародним днем корінних народів світу.

Цього року Україна вперше відзначала цей день, маючи чинний Закон України «Про корінні народи України». Нагадаємо, що закон набув чинності 23 липня 2021 року та визначає корінними народами України, які сформувалися на території Кримського півострову, кримських татар, караїмів і кримчаків.

У цей особливий день МКІП та ДЕСС продовжують консультації щодо імплементації ЗУ «Про корінні народи України». Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко та Голова ДЕСС Олена Богдан зустрілися з лідером Меджлісу кримськотатарського народу України Рефатом Чубаровим. У фокусі уваги як можливості, які відкриває новий закон, так і виклики формування представницьких органів корінних народів в умовах тимчасово окупованих територій.

З нагоди Міжнародного дня корінних народів світу Голова ДЕСС Олена Богдан разом із фахівцями Служби також узяли участь в інтерактивному круглому столі «Закон про корінні народи України як запорука сталого розвитку держави», організованому Мелітопольським державним педагогічних університетом імені Богдана Хмельницького, та експертній дискусії «Нове законодавство про корінні народи України: міжнародні стандарти та іноземний досвід», організованій Кримськотатарським ресурсним центром.

Нещодавно, 31 липня, Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко та Голова ДЕСС Олена Богдан провели консультаційну зустріч із представниками корінного народу караїмів.

ДЕСС дякує усім партнерам за змістовний діалог. Пошук вдалих рішень в імплементації ЗУ «Про корінні народи України» ‒ це шлях з багатьма непростими задачами й ми пройдемо його разом. Попереду низка консультацій ДЕСС, до яких зможуть долучитися всі небайдужі.

Запрошуємо надсилати пропозиції на електронну скриньку consultations@dess.gov.ua.

Поділитись: