“Ми обрали Україну”: українські лікарі арабської ідентичності героїчно рятують людей в умовах війни

“Український Центр Діалогу та Комунікацій”(УЦДК) ‒ нагородив лікарів арабської ідентичності, які з початку повномасштабного вторгнення в Україну продовжували виконувати свій медичний обов’язок та героїчно рятували постраждалих від російської агресії. Нагородження відбулося за сприяння Товариства Червоного Хреста України та Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС).

“Ми стали свідками безпрецедентної єдності українського народу в протидії агресії Росії. В Україні проживає понад 130 етнічних спільнот, і всі вони стали на захист України. Це і безпосередньо військова протидія, і інформаційна робота, і гуманітарна робота, і медична допомога”, ‒ подякував заступник Голови ДЕСС Ігор Лоссовський.

Арабська етноспільнота активно чинить опір окупантам і допомагає Україні різноспрямовано: на інформаційному фронті, у волонтерстві та в медичному забезпеченні. Нагороди від УЦДК отримали хірурги, стоматологи, гінекологи та лікарі інших спеціалізацій. 

“Усіх нас тут об’єднує одне ‒ любов до України і прагнення правди та справедливості. Кожен із нас робив те, що міг, і робитиме те, що може. Це для мене і є справжній патріотизм”, ‒ сказав Аль Таріфі Фаді, головний лікар-стоматолог стоматологічної клініки “New DENT”, який ще з початку російської агресії на сході України у 2014 році надавав свої послуги для учасників бойових дій та їхніх сімей на волонтерських засадах.

Під час заходу відбулося урочисте підписання меморандуму між “Українським Центром Діалогу та Комунікацій” та Товариством Червоного Хреста України. Меморандум спрямований на надання гуманітарної допомоги населенню України, він передбачає поміч вразливим групам населення, які постраждали від бойових дій, зокрема внутрішньо-переміщеним особам. Документ діятиме до 31 грудня 2023 року.

“Наші колеги арабської ідентичності з перших днів війни чергували у лікарнях, надавали першу допомогу, рятували від інсультів і паралічей. […] Нині в Україні безпрецедентна гуманітарна криза, 14,5 млн українців нині полишили свої домівки. І мені приємно, що арабська організація висловила ініціативу допомогти у подоланні цієї гуманітарної кризи”, ‒ прокоментував президент Товариства Червоного Хреста України Микола Поліщук.

“Україна не обирала нас, це ми обрали Україну, і вона стала для нас чудовим прикладом свободи і демократії”, ‒ підсумував президент УЦДК шейх Емад Абу Алруб, зазначивши, що найвища цінність для народу України усіх ідентичностей ‒ це єдність.

Поділитись:
Категорії
Інші публікації