«Невидима правда»: фільм і дискусія про ромську молодь в Україні

ДЕСС запрошує переглянути фільм Суспільного «Невидима правда». Подеколи 16 хвилин достатньо, щоб зруйнувати стереотипи та зрозуміти іншу людину. Кінострічка «Невидима правда» ‒ це 16 хвилин про три життєві історії ромських підлітків: студентку-медика Моніку; Даніеля, який мріє стати кінематографістом, та Анжеліку, яка мріє стати кондитером.

Моніка розповідає, як важко було жити в наметі на вулиці, бути змушеною жебракувати, шукати необхідне на смітниках і зазнавати принижень у школі. І яке це щастя – мати житло й навчатися, отримувати заробітну плату й почуватися прийнятою однолітками та викладачами.

Даніелю пощастило народитися в забезпеченій родині, він не переживав страхіть бідності й принижень через свою етнічну ідентичність, але розуміє, що попереду ще довгий шлях до того, щоб у багатьох інших ромських дітей були такі самі життєві шанси, як у нього.

Анжеліка розповідає, як переживала, ідучи до школи, щодо мовного бар’єру (адже вдома в родині спілкується ромською) і можливого її неприйняття іншими, бо вона ромка. І як вона рада, що в школі позитивна атмосфера й відчувається підтримка викладачів.

Фільм «Невидима правда», створений Координаційним центром мовлення національних меншин Суспільного за підтримки Ромської програми МФ «Відродження», виразно показує, як діти мріють про гідне життя, самореалізацію та прийняття іншими. 23 квітня відбулася дискусія Суспільного за участю ДЕСС, у якій автори та герої фільму, правозахисники, представники громадських організацій й органів державної влади обмінялися думками щодо викликів для ромської молоді в Україні й роль медіа в доланні непорозумінь і стереотипних уявлень.

Докладніше про фільм: на сайті Суспільного.

Переглянути дискусію про фільм можна за цим посиланням.

Поділитись:
Категорії
Інші публікації